CEPO – „Baromfi Kiválósági Központ”
A projekt az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 támogatásával valósul meg.
Projekt címe:
CEPO – „Baromfi Kiválósági Központ” kialakítása egyetemek közötti együttműködés keretében
Együttműködő szervezetek:

Pannon Egyetem Georgikon Kar
Bécsi Állatorvos-tudományi Egyetem (Vetmeduni Vienna)
A projektben résztvevő két partnerintézmény jelentős, nemzetközileg elismert tapasztalattal rendelkezik a baromfitakarmányozás és baromfi egészségügy terén. A hároméves együttműködés egyik célkitűzése, hogy a két szervezet e tapasztalatok bázisán olyan kutatási és oktatási együttműködést alakítson ki, melynek eredményei a gyakorlatba közvetlenül átültethetőek, és hasznosíthatóak a baromfitermék-előállítás terén.
A projekt átfogó céljai a következők:
- a baromfi termék előállítás hatékonyságát javító oktatási és kutatási együttműködés kialakítása, különös tekintettel a baromfitakarmányozásra, a baromfi egészségügyre és élelmiszerbiztonságra;
- a kialakult tudásanyag megosztása a térség szélesebb körű szakmai közönségével, a baromfi ágazat szereplőivel szemináriumok, tájékoztató kiadványok és interaktív weblap segítségével;
- mindezek által a régió versenyképességének javítása, a régió baromfitermék-előállítói és döntéshozói munkájának elősegítése.
A projektmegvalósítás során közös szemináriumokra, workshopokra, konferenciákra és más szakmai rendezvényekre kerül sor a baromfi tenyésztésében érdekelt regionális szereplők részvételével. A rendezvényeken ismertetésre kerülnek a projekt keretében, illetve a baromfikutatásban napvilágot látott legújabb ismeretek, eredmények.
Az ágazat szereplőivel való hatékony kapcsolattartás érdekében a projekt interaktív internetes oldalt működtetnek (www.cepofocus.eu), ahol a várható rendezvényekről is tájékozódhatnak az érdeklődők.
A projekt keretében születő eredményeket felhasználva a két partnerintézményben oktatási anyag is készül, mely beépül a tantervbe, ezáltal évente jelentős számú hallgató ismerheti meg a létrejött tudásanyagot.
Az együttműködés keretében évente több alkalommal hallgatócserékre, kutató- és technikusi személyzet cseréjére is sor kerül, melynek során a résztvevők betekintést nyerhetnek a partner intézményben folyó tudományos és kutatási tevékenységekbe.
A projekt megvalósulását az Európai Regionális Fejlesztési Alap forrásaiból finanszírozott Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 85%-ban támogatja.
A fennmaradó 15% önrészt a Nemzeti Fejlesztési Alap biztosítja.
A projekt összköltségvetése 220 millió forint, ebből a hazai tevékenységekre jutó rész mintegy 90 millió forint.
További információk:
Projekt futamideje:
2011. január 1. – 2013. december 31.
Közreműködő szervezet:
VÁTI Nonprofit Kft